PORADNIK

PORADNIK

JAK PRAWIDŁOWO PALIĆ SOJOWE ŚWIECE ZAPACHOWE

CHAOS  i  H A R M O N I A

1.

Przy pierwszym użyciu świecy pal ją minimum 1-1,5 godziny. Utworzy się wtedy basen z wosku i unikniesz tzw. tunelowania (czyli pozostawania wosku na ściankach naczynia.

2.

Postaraj się nie palić świecy sojowej dłużej niż 4 godziny. Jeśli świeca sojowa pali się przez długi czas bez możliwości ponownego zestalenia się, nadmierne ciepło spowoduje wypalenie olejku szybciej niż powinien.

3.

Świecę przechowuj w zakręconym słoiku by jak najdłużej cieszy się jej pięknym zapachem. Po zgaszeniu świecy upewnij się czy knot się nie żarzy i dopiero zamknij słoik.

4.

Chroń swoje świece zapachowe przed bezpośrednim działaniem światła słonecznego. Najlepiej przechowuj je w chłodnym i zacienionym miejscu.

5.

W świecy jest zamontowany bawełniany knot. Na jego końcu osadza się węgiel będący produktem spalania. Aby zapewnić możliwie najczystsze palenie, przed zapaleniem świecy przytnij knot na długość ok 7-8mm.

6.

Aby zapobiec ewentualnym uszkodzeniom termicznym blatu zaleca się stosowanie podkładek pod świece - szczególnie na końcu jej palenia. Świece ustawiaj na stabilnej i wyrównanej powierzchni. Sugeruje się nie dopalanie świecy do końca.

7.

Nie pozostawiaj zapalonych świec bez nadzoru, lub tylko z dziećmi i zwierzętami domowymi.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz